Aktualitet

Transportonte 9 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 27-vjeçari në Pogradec


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:34 - 20/05/21 |
mapo.al

Pogradec – Vijon operacioni policor “Perimetri” në qarkun e Korçës.


Arrestohet një 27-vjeçar, pasi u kap duke transportuar 9 emigrantë të paligjshëm.


Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, në bashkëpunim me strukturat për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë dhe Policinë Kufitare, në vijim të operacionit të koduar “Perimetri”, kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal të dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit Marsel Xhambazi, 27 vjeç, banues në Korçë.

Shtetasi i mësipërm, u kap nga shërbimet e Policisë në lagjen nr. 3, Pogradec, duke transportuar në drejtim të Tiranës, me mjetin tip “BMW”, 9 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit, iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprime të mëtejshme hetimore.20


Etiketa: ,

Pas