Aktualitet

Tre akuza për Kajmakun, gjykata shtyn sërish seancën për ish-kryebashkiakun në arrati


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:30 - 01/06/20 |
mapo.al

Gjykata e Tiranës shtyu për në 4 qershor seancën gjyqësore ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku.


Shkak i shtyrjes ishte mosparaqitja e avokatit mbrojtës të Kajmakut.


Ish-kryebashkiaku po gjykohet në mungesë për akuzat e “falsifikimit të formularëve”, “falsifikimit të dokumenteve” dhe “kryerje e funksionit pas dhënies fund të tij”.

Të bashkëpandehura me Kajmakun janë dhe Merita Shytko e Irma Bylyku të akuzuara për “falsifikim dokumentesh” dhe Mirjeta Mema për “shpërdorim të detyrës”.1
Etiketa: ,

Pas