Tre policë që luftuan kundër terroristëve në Vjenë, shqiptarë

Shqiptarët kanë qenë si në palën e së mirës, ashtu edhe në atë të keqes, gjatë sulmit të djeshëm terrorist në Vjenë, ku u vranë 5 persona dhe u plagosën të paktën 17 qytetarë. Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla deklaroi sot në Berlin, para takimit me homologun gjerman, Heiko Maas se tre prej … Continue reading Tre policë që luftuan kundër terroristëve në Vjenë, shqiptarë