Kronika

Tre të vdekur sot nga koronavirusi në vendin tonë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:22 - 25/09/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit, me kanë humbur betejën me COVID19, 3 qytetarë, një 71 vjeçar nga Divjaka, një 79 vjeçar nga Korça, një 83 vjeçar nga Gramshi me sëmundje bashkëshoqëruese.


Në total, 373 persona kanë ndërruar jetë nga virusi i rrezikshëm.


70 qytetarë rezultojnë të shëruar në 24 orët e fundit, duke e çuar në 7309 numrin e personave që e kanë mundur COVID-19.


Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 178 pacientë, 18 në terapi intensive nga të cilët vetëm 6 pacient janë të intubuar.


Gjatë 24 orëve të fundit u konfirmuan me koronavirus 124 raste të reja.
Pas