Aktualitet

Tre tërmete goditën Shqipërinë, ku ishte epiqendra


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:02 - 15/09/21 |
mapo.al

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure vendi ynë është goditur nga tre tërmete të njëpasnjëshme, ku më i madhi ka qenë me magnitudë 4 ballë të shkallës rihter.


Sipas IGJEUM lëkundjet më të mëdha janë ndjerë 17 km në veri-lindje të Koplikut, dhe 28 km në veri të Shkodrës ku shkalla e lëkundjes ka qenë me magnitudën 4.


Ndërkohë dy të tjerët, konkretisht me magnitudë 3.4 dhe 2.1 kanë qenë me epiqendër në Veri-Lindje të Koplikut.Nuk raportohet për dëme materiale dhe të lënduar.

14


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas