Aktualitet

Tre tërmete në pak minuta në Shqipëri – ja ku ishte epiqendra


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:32 - 19/03/20 |
mapo.al

Tre tërmete radhazi dhe brenda pak minutave janë regjistruar në vendin tonë mëngjesin e kësaj të enjte. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Detin Adriatik aty ku edhe ndodhi lëkundja sizmike e 26 nëntorit. 2.9, 3.2 dhe 3.7 ka qenë magnituda e lëkundjeve përkatësisht të regjistruara brenda 4 minutave në orën 10:16, 10:18 dhe 10:20, me thellësi nga 5 në 10 km. Ky tërmet është regjistruar edhe nga një pas lëkundje në orëm 11:17 minuta me magnitudë 2.2 ballë.Nuk raportohet për dëme materiale, por njerëzit e kanë ndjerë jo pak dhe kanë shprehur frikë në rrjetet sociale.Vitin e kaluar, Shqipëria u godit nga një tërmet i fortë ku humbën jetën mbi 51 persona dhe la pas vetës dëme të mëdha materiale.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas