Aktualitet

Treni del nga shinat në SHBA, vdesin tre persona dhe plagosen dhjetëra të tjerë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:23 - 26/09/21 |
mapo.al

Të paktën tre persona kanë humbur jetën dhe 50 të tjerë janë plagosur pasi një tren doli nga binarët në shtetin e Montanas.


Sipas mediave ndërkombëtare treni në momentin e aksidentit kishte në bord 141 pasagjerë dhe 16 persona të tjera ishin pjesë e ekuipazhit.
Një pasagjere ka deklaruar se tronditjet ishin të forta, aq sa turbulencat që shkaktohen kur ka avari avioni.Bordi Kombëtar Amerikan i Sigurisë së Transportit ka nisur një hetim mbi incidentin. Në vitin 2018, në një aksident të ngjashëm humbën jetën 3 persona, pasi dy trena u përplasën me njëri-tjetrin. 

2


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas