Bota

Londër/ E therën përpara udhëtarëve, ç’ndodhi në ‘Trenin e gjakosur’…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:15 - 04/01/19 |
mapo.al

Një komutator është therur për vdekje përpara udhëtarëve në një tren në Londër. Sipas hetimeve të kryera  dyshohet se viktima është i moshës rreth 50 vjeç. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në trenin hekurudhor të Jugut Perëndimor pranë Horsley rreth orës 1:15 të drekës.


Dëshimtarët të tronditur nga pamjet shokuese që kanë parë teksa viktima është therur me një thikë të madhe, thanë se kaosi u shkaktua pas një lufte të egër mes dy burrave. Sipas dëshmitarëve ata fillimisht kanë hedhur fjalë ndaj njëri tjetrit deri sa sulmuesi e vrau viktimën dhe e zhyti atë në gjakun e tij.Disa prej udhëtarëve të tjerë treguan se shoferi dhe fatorino i trenit luftuan me shpirt për ta shpëtuar viktimën përpara se të mbërrinte ambulance në vendngjarje por ishte e pamundur. Policia ka nisur hetimet në lidhje me ngjarjen e rëndë. Raportohet se ende nuk ka asnjë të arrestuar lidhur me ngjarjen./thesun.co.uk/


<
>
ac-map-guildford-waterloo-v5 NINTCHDBPICT000459616859 NINTCHDBPICT000459618874 SWNS_HORSLEY_STATION_02 SWNS_HORSLEY_STATION_05 SWNS_HORSLEY_STATION_08 SWNS_HORSLEY_STATION_10 train

 


Etiketa: , , , , ,

Pas