Kryesore, ShowBiz

Triumfi i Dua Lipës në Grammy Awards, Haradinaj: Kosova është me fat!

Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj është  shprehur pas triumfit të djeshëm të Dua Lipas në Grammy Awards se Kosova është  me fat që përfaqësohet në  botë nga talenti dhe emri i këngëtares.


Me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, Haradinaj e ka cilësuar këngëtaren me origjinë kosovare si shembull suksesi, që me punë dhe talent arrihet çdo gjë .

 “Dy herë fituese e çmimit prestigjioz Grammy Awards, Dua edhe njëherë e dëshmoi që me punë dhe talent, kalon çdo kufi. Urime Dua! Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd. RH”, shkruan kryeministri Ramush Haradinaj.

E nominuar për herë të parë, Dua Lipa fitoi mbrëmjen e së dielës dy trofe për “Best New Artist” dhe “Best Dance Recording” për këngën “Electricity” në  bashkëpunim me Silk City dhe Diplo e Mark Ronson.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas