Kryesore

Troket i nxehti afrikan, ja kur do regjistrohen temperatura 40°C


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:50 - 27/07/20 |
mapo.al

Parashikim i Shërbimit Meteorologjik Ushtarak


Më poshtë po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën në vijim.


Sot, e hënë, moti parashikohet me diell dhe i ngrohtë, me temperatura deri në 35 gradë celcius.Depërtimi i masave ajrore të nxehta me origjinë Afrikane do të sjellin mot të kthjellët dhe temperatura të larta.
Dita e enjte dhe e premte parashikohet të regjistrojnë vlerat me të larta.Era do të jetë nga veriperëndimi-perëndimi me shpejtësi 1-7m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare do të fitojë intensitet deri në 12m/s.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas