Kronika

Trondit e mitura: Roja e shkollës ka abuzuar edhe me dy vajza të tjera


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:46 - 02/06/20 |
mapo.al

Abaz Dogu, roja i shkollës në Babrru që sot doli përpara gjykatës për abuzimin seksual me një minorene, ka abuzuar edhe me dy vajza të tjera të po kësaj shkolle, shoqe me të miturën.


Dëshmia tronditëse u bë nga vetë 15-vjeçarja e cila një vit më parë (kur ishte 14 vjeçe) ka rënë pre e abuzimit kafshëror të 65-vjeçarit dhe tre të rinjve të tjerë, të cilët kishin shantazhuar me foto dhe video intime.


15-vjeçarja tregon se dy shoqet e saj, njëra që jeton në Greqi dhe një tjetër që jeton këtu, i kanë treguar se edhe ato janë marrë nga Abaz Dogu për të kryer marrëdhënie seksuale, tek shtëpia e vëllait të tij emigrant, në Babrru të Tiranës.E mitura ka rrëfyer se “gjithçka nisi në muajin mars 2019”, atëherë kur roja e kanosi dhe se në maj 2019, ai kishte shkruar emrin e saj në të gjithë lagjen, ndërsa e kërcënonte se i dinte historitë e saj dhe se do t’i bënte ato publike, nëse ajo nuk pranonte të kishte raporte intime me të.


“Të kam parë në një foto me një djalë dhe atë do t’ja tregoj të gjithëve nëse nuk vjen me mua tek toka”, duke nënkuptuar kryerjen e marrëdhënieve seksuale.

Pas këtij momenti, minorenia është dorëzuar.

“Me sa mbaj mend ka qenë maj ose prill 2019. Unë nga frika kam pranuar të shkoj tek banesa e Abaz Dogës që është rreth 100 metra nga shtëpia ime”, tregon vajza para policisë.

Përdhunimi
Më tej, e mitura tregon se është tërhequr nga dora prej Abaz Dogës dhe është futur në një dhomë me pak mobilie.

“Pasi më ka tërhequr prej dore, Abazi më ka futur në një dhomë ku kishte një krevat dopio, një krevat rrobash, dy komodina të vogla dhe një sirtar”, vijon e mitura.

Pasi e ka futur në këtë dhomë, e mitura tregon se Abaz Dogu e ka prekur në vende intime dhe ka kryer marrëdhënie seksuale jashtë dëshirës së saj.

Kjo ka qenë hera e parë që kam kryer marrëdhënie seksuale me një person”, tregon më tej e reja.

Pasi është abuzuar, vajza është veshur dhe ka ikur në shtëpi, ndërsa ka treguar se pasi është përdhunuar nga Abaz Dogu ka patur dhimbje barku.

Por, i moshuari nuk është mjaftuar me kaq. Ai ka kërkuar të kryejë marrëdhënie seksuale më të miturën në vijim duke e shantazhuar se do t’i shkruante emrin në muret e pallatit nëse nuk shkonte tek “toka”.

Vajza rrëfen se për disa muaj nuk ka shkuar tek shtëpia sipas dëshirës së Abaz Dogës, por një ditë e ka parë emrin e saj të shkruar të muri i pallatit.

“Atë ditë kam qarë shumë”, tregon 15-vjeçarja.

E thyer nga presioni i Abaz Dogës, e mitura ka shkuar sërish tek shtëpia ku e ka kërkuar i moshuari duke kryer marrëdhënie seksuale me të. Ky është edhe momenti kur i moshuari ka filmuar aktin seksual më të miturën duke ia shpërndarë më pas Klajdi Poçit.

20-vjeçari
Klajdi Poçi është takuar disa ditë më vonë me vajzën duke i thënë se duhej të kryente marrëdhënie me të, ndryshe videon do t’ja shpërndante edhe të tjerëve. Pas presioneve, e mitura tregon se ka kryer marrëdhenie seksuale me Klajdi Poçin sërish tek shtëpia e vëllait emigrant të Abaz Dogut.

Vajza tregon se me Poçin ka kryer marrëdhënie seksuale vetëm një herë, ndërsa abuzimi i Abaz Dogut ka vijuar deri në mars të këtij viti.

“Për herë të fundit me Abaz Dogun kam kryer marrëdhënie seksuale në mars të vitit 2020”, tregon ajo.

Abuzimi me dy vajzat e tjera
Në dëshminë e saj, e mitura tregon se shoqet i kanë treguar se Abaz Dogu ka abuzuar edhe me dy shoqet e saja të mitura.

“Për këtë ngjarje, faktin që unë shkoja tek shtëpia e Abaz Dogut e dinte edhe shoqja ime M.C që aktualisht është në Greqi me familjen e saj. M.. më ka thënë se kur ishte këtu, ajo edhe një shoqja jonë tjetër S., kanë shkuar po ashtu tek shtëpia e Abaz Dogut për të kryer marrëdhënie seksuale”, tregon e mitura duke zgjeruar kështu skandalin me abuzimin ndaj të miturave nga roja i shkollës.

Denoncimi
Për shkak të karantinës së shkaktuar nga koronavirusi, vajza ka qëndruar për disa javë në shtëpi, por më datë 29 maj ka dalë prej aty duke shkuar me një shoqen e saj tek shtëpia e një tjetër shoqeje.

Në këtë moment, Abaz Dogu i ka ndjekur ato sipas dëshmisë së të miturës. Pas kësaj, ai ka telefonuar vëllain e vajzës duke i thënë se ajo kishte shkuar tek Kodra e Kuqe. Pasi mësuan se vajza kishte dalë nga shtëpia pa leje, prindërit i kanë kërkuar asaj llogari, gjë e cila ka bërë që e mitura të shpërthejë duke treguar të gjithë abuzimin.

Në këtë moment, prindërit dhe vajza kanë shkuar në polici duke denoncuar Abaz Dogun dhe djemtë e tjerë që abuzuan me të.

Policia ka arrestuar edhe dy të rinj të tjerë të mitur për abuzimin ndaj vajzës, të cilët nuk janë zbuluar nga dëshmia e saj, por nga videoja e abuzimit me të.

Abuzuesi mbulon fytyrën me pëllëmbë: S’kam ushtruar dhunë
Abaz Doga sot përpara trupit gjykues nuk i hoqi pëllëmbët nga fytyra derisa nga salla e gjyqit u larguan kamerat e mediave. Ai e pa gjyqtarin në sy dhe veç gjeneraliteteve i tha ”nuk kam ushtruar dhunë ndaj saj”.

Ky version u mbajt edhe nga avokati që ishte caktuar me prokurë nga familja e tij. Gjykata vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” Abaz Dogën, 20-vjeçarin dhe dy të miturit që dyshohet se kanë përdhunuar 15-vjeçaren.

Ndërkohë për shkak të ndryshimeve ligjore, në gjyq mori pjesë edhe avokatja e të miturës që sipas kodit penal përfaqëson të drejtat e viktimës. Avokatja ishte e pranishme kur e mitura u pyet në polici dhe ka treguar rrjedhën e ngjarjes.

Hetime edhe ndaj shkollës
Ndërkohë hetimet janë zgjeruar edhe në drejtim të shkollës, ndërsa verifikime po kryhen edhe në adrese të inspektorëve të zonës për të kuptuar a kanë reaguar në kohë përderisa emri i fëmijës bashkë me sharjet ndaj saj gjendeshin jo vetëm në hyrje të shkollës, por në të gjithë lagjen.

LEXO EDHE: 

Përdhunuesit e 15-vjeçares ulin kokën në Gjykatë, lihen në burg

1


Etiketa: , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas