Aktualitet

Tronditet bota e NBA, humb jetën Kobe Bryant, u aksidentua me helikopter (FOTO)

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 21:33 - 26/01/20 |
mapo.al

Ikona e basketbollit dhe sportit botëror, Kobe Bryant, ka humbur tragjikisht jetën ditën e sotme në një aksident tragjik në California.


Mediat amerikane shkruajnë se helikopteri me të cilin fluturonte ish-kampioni i Los Angeles Lakers është përplasur dhe ka marrë flakë. Autoritetet amerikane kanë nisur një hetim rreth këtij aksidenti fatal. Pak çaste pas aksidentit mediat publikuan pamjet e para nga vendi i ngjarjes.Përmasat e tragjedisë u rritën edhe më shumë kur u mësua se në helikopterin e vdekjes ndodhej edhe vajza 13 vjeçe e Bryant, Gianna. Të gjithë personat që ndodheshin në bord, mendohet pesë, kanë humbur jetën.


<
>
53550399-5F51-429C-B6E4-6FCBD5680DD7 B5B69F59-3019-427F-894D-75A4367FB709 13105AFC-C3A1-4AA7-9A24-3E0CFD05D0AB 615121FF-1C5A-4CD7-8A1D-6EEF056CB172 38F80E1B-B297-4BB9-BC4D-B1A88ABC436F C54E6ACB-1BB5-435E-86D6-64D1F444D66E

Nga ana tjetër, e gjithë bota ka nisur të shprehë pikëllimin dhe dhimbjen për ndarjen nga jeta të njërit prej sportistëve më të suksesshëm në histori. Bryant ishte 41-vjeç dhe la pas gruan me 3 vajzat.

Në karrierën 20-vjeçare, Bryant fitoi 5 tituj kampion të NBA. Ai u shpall “Basketbollisti më i mirë” për vitin 2008. Bryant mbetet ikonë e Los Angeles Lakers.

Edhe me SHBA-në ai korri suksese madhore duke fituar dy medalje të arta olimpike si dhe kampionatin botëror në vitin 2010.


Etiketa: , , ,

Pas