Aktualitet

Tronditet Dubai, shpërthim i fuqishëm pranë një porti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:48 - 07/07/21 |
mapo.al

Dubai është tronditur nga një shpërthim i fuqishëm mbrëmjen e sotme. Sipas të dhënave paraprake raportohet se shpërthimi ka ndodhur në Portin e Jebel Ali në periferi të Dubait.


Sipas mediave lokale incidenti ndodhi rreth mesnatës dhe është parë e dëgjuar në të gjithë qytetin në Emiratet e Bashkuara Arabe.


Mbetet ende e paqartë se çfarë ka shpërthyer, megjithëse sipas të dhënave paraprake raportohet se ka shpërthyer një anije cisternë e mbushur me karburant.Një numër i madh i shërbimeve të urgjencës kanë shkuar në vendin e ngjarjes.1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas