Aktualitet

Tronditet sërish Libani, shpërthen depo e armëve (Video)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:35 - 22/09/20 |
mapo.al

Libani nuk gjen ende qetësi teksa sot një tjetër shpërthim ka ndodhur në një depo armësh në një zonë që kontrollohet nga një grup i mbështetur nga Hezbollahu.Nga të dhënat e para nuk raportohen viktima. Anëtarët e grupit vendosën një kordon sigurie, duke ndaluar gazetarët të afroheshin në zonë.


Shpërthimi misterioz vjen disa javë pas atij në portin e Bejrutit, që vrau 200 njerëz, plagosi 6500 të tjerë dhe dëmtoi dhjetëra mijëra ndërtesa në kryeqytet.Etiketa: , , , ,

Pas