Aktualitet

Tronditet Tirana, vritet me armë zjarri një 27-vjeçar (EMRI)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:50 - 10/05/21 |
mapo.al

Pas ekzekutimit të biznesmenit Bledar Birçaj, në qytetin e Vlorës, një tjetër vrasje ka tronditur Tiranën rreth mesnatës të së hënës.


Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:15 te lagjja “5 Maji”, ku viktimë ka mbetur Mehmet Qema, 27 vjeç.


Ai është qëlluar me një armë zjarri pistoletë nga një distancë e afërt. Si pasojë e plagëve të marra i riu ka ndërruar jetë në spital.Nuk dihen ende arsyet e kësaj ngjarje, ndërsa viktima nuk rezulton person me precedent penal.Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton për zbardhjen e rrethanave të krimit si dhe identifikimin e kapjen e autorëve.Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 10.05.2021, rreth orës 23:15, në rrugën “5 Maj”, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri pistoletë, shtetasi M. Q., 27 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Lexo edhe :  Kapet me kanabis në formë çokollate me logo “deve”, arrestohet 37-vjeçari

Sherbimet e Policisë kanë shkuar menjeherë në vendngjarje, kanë bërë rrethimin e zonës dhe po kryejnë kontrolle për kapjen e autorit.

Gjithashtu janë shoqëruar në Komisariat disa shtetas të cilët dyshohen se kanë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarje, si dhe mbledhjen e çdo prove të mundshme që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit.

1


Etiketa: , , ,

Pas