Aktualitet

Trupi i pajetë i Major Klodian Tanushit mbërrin të mërkurën në atdhe

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:22 - 13/05/19 |
ro ot

Major Klodian Tanushi humbi jetën të premten pasi qendroi për 4 ditë në gjendje kome. Shpërthimi i një mine i mori jetën atij dhe nëntetare Zarife Hasanajt e cila u përcoll me nderime në banesën e fundit javën e kaluar.Ministria e Mbrotjes bën të ditur se, ditën e mërkurë (15 Maj) në Aeroportin “Nëne Tereza”, pritet të mbërrijë me avion ushtarak trupi i pajetë i Major Klodian Tanushit, i rënë në krye te detyrës në misonin e NATO-s në Letoni.


Homazhet në nder të major Tanushit do të zhvillohen ditën e enjte (dt 16).
Ndërsa sot u mbajt ceremonia e lamtumirës në batalionin NATO-s në bazën Adazi, ku shërben kontingjenti shqiptar.1Etiketa: , , , , ,

Pas