Aktualitet

“Tubim i paligjshëm” – Gjobitet me 5 mln lekë të reja kandidati i Vetëvendosjes


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:59 - 20/04/21 |
mapo.al

Kandidati i Vetëvendosjes në Qarkun e Lezhës, Iliaz Shehu, është gjobitur nga policia për shkelje të masave anti-covd.


Gjoba me vlerë 5 milion lekë të reja për Shehun është vendosur për tubimin e zjvilluar me 11 prill para Komisariatit të Policisë në Lezhë në mbështetje 4 aktivistëve të arrestuar, pas protestës së zhvilluar kundër ndërtimit të një HEC-i dhe fabrike ujit në Thirrë të Mirditës.


Në një deklaratë për mediat, Shehu e ka konsideruar gjobën selektive, duke shtuar se partitë e tjera po grumbullojnë qindra njerëz dhe nuk ndëshkohen.

Aktivitstët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i mbështetur prej tyre Iliaz Shehu, ishin pjesë e protestës së banoreve të fshatrave Thirrë dhe Sang në Mirditë, pas të cilës u arrestuan organizatori dhe 4 aktivistë që që më pas gjykata vendosi që të hetohen në gjendje të lirë.1
Etiketa: ,

Pas