Aktualitet

Turisti anglez aksidentohet në Gjirokastër dhe humb jetën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:07 - 07/09/21 |
mapo.al

Një turist anglez ka humbur jetën këtë të martë në Gjirokastër gjatë një udhëtimi me motoçikletë në fshatin Vllahi.


Policia bën me dije se i huaji me iniciale A.R. 49 vjeç ka qenë duke zhvilluar hiking me motoçikleta, ku aksidentalisht si pasojë e terrenit të vështirë, ka humbur kontrollin mbi motomjetin e tpit “Husqvarna” dhe si pasojë ka ndërruar jetë.


“Sot, rreth orës 14:50, në fshatin Armen, Selenicë, duke zhvilluar hiking me motoçikleta ( nisur nga Gjirokastra e duke vijuar udhëtimin në fshatin Vllahinë) konkretisht buzë lumit Shushicë, shtetasi anglez A. R, 49 vjeç, aksidentalisht si pasojë e terrenit të vështirë, ka humbur kontrollin mbi motomjetin e tpit “Husqvarna” dhe si pasojë ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e policisë.1

Lexo edhe :  Aksident në Tiranë-Durrës, “Fordi” përplas për vdekje 60-vjeçarin

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas