Aktualitet

Turpërim për Manchester City-n, Leicester shkruan historinë me 5 gola
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:35 - 27/09/20 |
mapo.al

Leicester ka marrë një fitore të pabesueshme 5-2 në shtëpinë e Manchester City-t.


Tre nga pesë golat e Dhelprave kanë ardhur nga pika e bardhë dhe Leicester është bërë skuadra e parë në historinë e Premier League që kanë shënuar tre penallti në një ndeshje të vetme.


Për herë të parë pas 686 ndeshjes si trajner, Pep Guardiola ka parë skuadrën e tij të pësojë 5 gola.


Gjithashtu, kjo ka qenë hera e parë në 438 ndeshje të luajtura në të gjitha kompeticionet në Etihad Stadium që Manchester City ka pësuar pesë gola.


 Etiketa: , , ,

Pas