Aktualitet

ZDF: Tirana në demonstratë kundër shembjes së Teatrit, akuza për aferë korrupvie
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:13 - 17/05/20 |
mapo.al

Media gjermane ZDF i ka kushtuar një kronike ngjarjes së mbrëmshme dhe që vijon ende të ndodh në Tiranë me prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe përplasjet që ka ndodhur prej rreth 20 orësh.Media thekson se janë arrestuar 30 persona gjet demóstrimit të aktivistëve, artistëve dhe qytetarëve ndërsa sipas saj, ishin kundër prishjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë dhe pretendojnë se është një aferë kórruptive,.


“Më shumë se 30 persona u arrestuan gjatë një demonstrate kundër prishjes së Teatrit Kombëtar në kryeqytetin e Shqipërisë Tiranë.
Pretendimi i protestuesve është se me objektin por bëhet aferë korruptive”, thuhet në përmbledhjen e kronisës së ZDF-së. / ZDF1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas