Aktualitet

U arrestua për korrupsion – Gjykata e Posaçme liron mjekun Edvin Prifti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:05 - 02/03/21 |
mapo.al

Apeli ka ndryshuar masën e sigurisë për mjekun e QSUT, Edvin Prifti, nga arrest me burg në arrest shtëpie.


Kardio-kirurgu u arrestua pasi iu sekuestruan 250 mijë euro dhe 160 milionë lekë, gjatë kontrollit në banesë dhe në zyrë.


Mësohet se për Priftin ka mbetur në fuqi masa e pezullimit nga ushtrimi i detyrës.

Gjykata nuk ka ndryshuar masën e arrestit për gjyqtaren Enkeleda Hoxha dhe as për avokatin Aldo Tabaku.Vijon… 

 

Lexo edhe:

Në përgjime për ryshfet, “arrest me burg” për mjekun Edvin Prifti

1


Etiketa: ,

Pas