Aktualitet

U arrestua sot në Elbasan-Si i shpëtoi atentatit me sniper Ardian Çapja në 2020


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:07 - 29/03/21 |
mapo.al

Ardian Çapja është arrestuar mëngjesin e sotëm në Elbasan. Policia ka shpallur në kërkim edhe Florenc Çapjan. Ata akuzohen se në vitin 2012 në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë vrarë Gentian dhe Nezir Beqirin, babë e bir. Në qershor të vitit 2020, Çapja i shpëtoi mrekullisht një atentati me sniper që iu bë në vilën e tij në Kodër Krastë të Elbasanit.


Kjo ngjarje është ende e pazbardhur ndërsa dyshohet se erdhi për shkak të një zinxhiri hakmarrjesh mes Çapjave dhe disa grupeve të tjera në Elbasan, të cilat kanë nisur që prej vitit 2005 kur u ekzekutua në lokal vëllai i Ardjan Çapjas, Sokoli.
Ky është snajperi që dyshohet se u qëllua Ardian Çapja. Model “Sako TRG M10.338 Lapua Magnum”, ky snajper është në gjendje që të qëllojë nga një distancë deri në 800 m.

Lexo edhe :  “Camorra” ekzekuton 35-vjeçarin në mes të Napolit


Gazeta Mapo mëson se personi që qëlloi me snajper ishte fshehur në Kodrën e Krastës, që ndodhet përballë banesave të familjes Çapja.Për të realizuar atentatin, autori mund të jetë vendosur aty gjatë natës. Autori ka pritur derisa Ardian Çapja të dilte nga banesa. Çdo mëngjes, 55-vjeçari nisej nga banesa dhe shkonte drejt hotel “Univers” që ndodhet vetëm pak metra më larg.

Autori që kreu atentatin, dyshohet se u ndihmua edhe nga 4 persona të tjerë, ndërkohë që pas ngjarjes dogjën makinën në zonën e ‘Fushë Mbretit’. Brenda makinës policia gjeti edhe snajperin, me numra serial të fshirë.

Kodra e Krastës

LEXO EDHE: 

Vrasja e babë e bir- Arrestohet Ardian Çapja, shpallet në kërkim Florenc Çapja

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas