Aktualitet

U dëbua për drogë, shqiptari rikthehet në itali me mbiemrin e gruas

               Publikuar në : 20:59 - 13/08/19 |
mapo.al

Edhe pse ishte dëbuar nga autoritetet italiane një shqiptar ka hyrë sërish në Itali duke përdorur mbiemrin e gruas. 30-vjeçari me inicalet R.D është arrestuar mbrëmjen e së hënës nga karabinierët e Viterbos.


Shqiptari nuk ishte një emër i panjohur për autoritetet italiane. Ai ishte arrestuar në shkurt të vitit 2017 pasi ishte kapur me 38 kilogramë drogë dhe ishte dëbuar nga Italia për 5 vjet.Majin e kaluar ai ishte riatdhesuar dhe, pasi ishte kthyer në Shqipëri, ishte martuar ku dhe kishte ndryshuar mbiemrin duke marrë atë të gruas dhe më pas kishte marrë pasaportë dhe patentë me gjeneralitet të ndryshme nga ato me të cilat ishtë arrestuar dhe dëbuar nga Italia.


Por, qëndrimi në Itali me dokumentet e reja, zgjati shumë pak për shqiptarin, shkrujnë mediat vendase.

Gjykata e Viterbos ka dhënë një urdhër për ta dënuar sërish shqiptari, duke marrë kështu të dytin dëbim, këtë herë edhe emrin e ri.


Etiketa: , ,

Pas