Aktualitet

U dëmtua nga tërmeti, shembet me C4 pallati 6 katësh në Durrës (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:57 - 22/05/20 |
mapo.al

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit shembi sot me shpërthim të kontrolluar një tjetër pallat në Durrës.Pallati nr 10/62 në lagjen 7 të Durrësit, 6 kate i lartë, rezultoi i dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit.


Per prishjen e objektit, u hapën në trupin e tij 350 furnella (vrima) dhe u përdoren 8.5 kilogramë lëndë eksplozive C4.


1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas