Aktualitet

U dënua në 2014-n me 6 vite burg për drogë, arrestohet 37-vjeçari nga LazaratiBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:25 - 23/09/20 |
mapo.al

Një 37-vjeçar nga Lazarati, i shpallur në kërkim, është arrestuar nga policia për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”. Bëhet fjalë për të identifikuarin me inicialet K.S.


K.S. po drejtonte në vitin 2014 një automjet në Këlcyrë dhe pasi pa policë ktheu makinën dhe e braktisi në fshatin Peshtan.


Nga kontrolli i ushtruar policor, në afërsi të mjetit u gjetën 115 kg lëndë narkotike kanabis sativa. Ai u dënua në mungesë nga Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër me 6 vite burg.


Etiketa: , , ,

Pas