Aktualitet

U dërgua për mjekim në Turqi, humb jetën nga COVID 24-vjeçarja Xheni Kaba


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:02 - 01/10/21 |
mapo.al

Ka ndërruar jetë 24 vjeçarja Xheni Kaba e cila ishte dërguar në Turqi për një mjekim më të specializuar pasi ishte e infektuar me COVID-19.


E reja ka qenë shtatzënë dhe për shkak të përkeqësimit të gjendjes së saj, mjekët vendosën që të bëjnë lindje të parakohshme. Fatmirësisht foshnja u shpëtua dhe sot gëzon shëndet të plotë.


Ndërkohë disa ditë më parë ajo u dërgua në Turqi për mjekim të specializuar, por nuk ia ka dalë të fitojë betejën me koronavirusin.Lajmi bëhet i ditur nga familjarët e 24-vjeçares. Motra e saj ka bërë postimin prekës në Instagram.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas