Aktualitet

U gjet i vrarë në Shkodër, lidhja e Endri Mustafës me vëllezërit Bilali


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:15 - 17/05/21 |
mapo.al

Të tjera detaje dalin në dritë mbi të shkuarën e Endri Mustafës i cili u gjet sot i vrarë në Shkodër. Viktima është një emër i njohur në këtë qytet. 32-vjeçari Mustafa është arrestuar në vitin 2016 për grabitje e arsenal armësh së bashku me vëllezërit e njohur Bilali, Astrit dhe Brahim Bilalin (të vrarë në Kiras)


Nga ana tjetër emri i Endi Mustafës del edhe në vitin 2020 gjatë operacionit “Maranaj” për fajde, ku ai u shpall në kërkim policor.


Të përfshirë në skemë ishin Berhan Alija, Jonuz Alija bashkë me Endri Mustafën, Edi Memçaj, Ilir Sokoli, Artan Dragani, Pashko Vuksanelaj, Lulzim Sylja, Adri Bala, Naim Ahmeti, Vinko Nikprelaj, Eduart Fusha teksa skema u denoncua nga ish-prefekti Paulin Radovani ndërsa nuk ngelën pas as djemtë e tij, Robert dhe Elton Radovani.

Lexo edhe :  "Danke Angela" - Rama i jep medalje mirënjohje kancelares gjermane


Nuk dihen motivet që kanë çuar tashmë në vrasjen e Endri Mustafës që rezulton një person me precedent kriminal në Shkodër. Ai është arrestuar në 2016 në të njëjtin operacion bashkë me vëllezërit Astrit dhe Brahim Bilalin që në 2019 u ezkekutuan së bashku teksa sapo dilnin nga banesa e tyre në lagjen “Kiras” në Shkodër.LEXO EDHE:I zhdukur prej tre ditësh, detaje nga vrasja e Endri Mustafës në Shkodër

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas