Aktualitet

U hap tri ditë më parë, kryhet me sukses ndërhyrja e parë kirurgjikale në Spitalin Memorial të Fierit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:36 - 30/05/21 |
mapo.al

Tre ditë më parë, Spitali Memorial i Fierit hapi dyert e saj, për të pritur pacientë.


Stafi është i përbërë nga mjekë shqiptarë e turq, ndërsa investimi është bërë nga Presidenti Rexhep Taip Erdogan.


Por, edhe pse ka pak ditë që operon në vend, ky spital ditën e sotme ka kryer me sukses një ndërhyrje kirurgjikale, që është e para që prej hapjes së saj.Lajmin e ka dhënë vetë ministrja Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, ku dhe shkruan:“ LAJM I MIRË
Kryhet me sukses ndërhyrja e parë kirurgjikale në Spitalin Memorial të Fierit
Ekipit të përbashkët Prof. Dr. Bulent Cavit Yuksel, Dr. Ilkay Guler, Dr. Frenki Vila, Dr. Ayse Lafci dhe Dr. Aida Xhika”.

 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas