Aktualitet

U kap me 1.1 mln paund kokainë, kush është shqiptari që u dënua në Angli


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:39 - 10/06/21 |
mapo.al

Një shqiptar është burgosur për 10 vjet pasi është kapur me një sasi kokaine që kapte vlerën e 1.1 milion paundësh.


Kokaina e pastër u gjet në banesën e tij, konkretisht nën shtratin e fëmijëve të tij.


Mediat britanike bëjnë me dije si shqiptari quhet Muahmet Qosja 29-vjeç.Ai u kap tetorin e vitit të kaluar teksa lëvizte me makinë, ndërsa pas kontrollit në banesë iu gjet edhe sasia e madhe e kokainës.
Fillimisht në makinën e shqiptarit u gjetën 23 mijë paund “Cash”, kjo çoi policët që të kryenin një kontroll në banesën e 29-vjeçarit shqiptar ku zbuluan më pas se kishte armë dhe drogë.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas