Aktualitet

U kap me kokainë në makinë, arrestohet polici, në pranga dhe dy të tjerë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:17 - 01/07/21 |
mapo.al

Një oficer i patrullës së përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr.2 në Tiranë është vënë në pranga pasi në automjet iu gjet një sasi kokaine.


Mësohet se Elefterios Sullaj u arrestua pas një hetimi disa mujor të kryer nga SPAK, në bashkëpunim me policinë gjyqësore pranë Drejtorisë së Hetimit dhe Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave.


Bashkë me oficerin e patrullës, në pranga janë vëne edhe dy personat me të cilët ai ndodhej në makinë, Mikel Zhegu dhe Eris Tafa.Arrestimi i tyre u bë mëngjesin e 1 korrikut në flagrancë në kryqëzimin e Rrugës së “Kosovarëve”. Automjeti ku u gjet sasia e kokainës drejtohej nga punonjësi i policisë Sullaj, ndërsa një prej pasagjerëve, Eris Tafa është person që ndodhej nën “arrest shtëpie.”


1


Etiketa: , ,

Pas