Aktualitet

U kapën me sasi kanabisi gati për t’u mbjellë, arrestohen tre persona në Tepelenë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:44 - 21/05/20 |
mapo.al

Një sasi gati per t’u mbjelle me kanabis ne fshatin Veliqot dhe Hormove të Tepelenës, është zbuluar mëngjesin e sotëm nga policia.


Janë arrestuar Albion Zhola nga fshati Veliqot, Klerian Gjinushi nga fshati Hormovë, dhe Eugen Xhebra nderkohe qe eshte shpallur ne kerkim Elidon  Zhola dhe Besije Xhebra.


Do te procedohet ne gjendje te lire per shkak te moshes, e moshuara Zyrke Zhola.


Ne banesat e ketyre personave jane zbuluar sasi kubikesh gati per mbjellje. Policia procedoi edhe kryeplakun e fshatit Veliqot Vasil Xhebra.


Ndërkohë Klerian Gjinushit iu kap kanabis ne banese, ne fshatin Hormove.


Etiketa: , ,

Pas