Aktualitet

U këputën kangjellat e hotel “Rogner”, ky është i riu që gjeti vdekjen (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:29 - 11/09/21 |
mapo.al

TIRANË – Ajdin Mustafi, 28 vjeç, i cili po qëndronte si klient në hotel dhe në momentin që ai ka qenë i mbështetur në hekurat e ballkonit në hotel “Rogner” dhe ato janë këputur, duke shkaktuar rënien nga lartësia dhe humbjen e jetës.


Trupi i të riut në dysheme është gjetur së bashku më zgarën mbrojtëse të ballkonit.


28-vjeçari është dërguar më urgjencë në spital, por nuk ka mundur që t’u mbijetojë plagëve dhe ka ndërruar jetë.Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e së premtes. MAPO ka siguruar foton e 28-vjeçarit Ajdin Mustafi, i cili mësohet se është nga Kosova, por që jetonte e banonte në Zvicër. Ai kishte disa ditë që po qëndronte në Tiranë dhe ishte akomoduar te hoteli i njohur në kryeqytet, “Rogner”.

Lexo edhe :  Cila është shprehja e preferuar shqiptare e ambasadores suedeze në Tiranë


Ajdin Mustafi ishte punonjës i një shoqërie transporti.“Ikja jote e hershme ësht e rënd për të gjith. Do të mbeshtesh përgjithmon ni shok i zemrës, ni koleg i dashur dhe ni punonjës shëmbullor. Allahu te mëshiroft Ajdin. Ngushllime familjes Mustafi“, shkruan në Facebook, kompania Misini Transport.

Kangjellat e amortizuara të “Rogner” i morën jetën të riut, ndërsa kompania që menaxhon hotelin në fjalë ende nuk ka bërë reagim për ngjarjen e rëndë.

20


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas