Aktualitet

U largua nga Shtëpia e Bardhë, pamjet nga rezidenca luksoze e Ivanka Trump
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:08 - 21/01/21 |
mapo.al

Pas shpalljes si president i Joe Biden, Ivana Trump, bashkëshorti i saj dhe Donald Trump janë larguar nga Washingtoni në Florida, duke lënë kështu përgjithmonë Shtëpinë e Bardhë.Të gjithë ish-këshilltarët e lartë presidencialë kanë nënshkruar një kontratë qiraje 1-vjeçare tek një nga komplekset më luksoze dhe të shtrenjta në Miami, Arte Surfside.  Ky kompleks është mjaft i shtrenjtë, ku çmimi mesatar i qirasë për një muaj mund të shkojë deri në 47000  dollarë.


Hyrjet e këtij kompleksi janë me tavane romakë, dysheme lisi të bardhë, tavolina mermeri italiane etj, të gjitha këto të projektuara nga arkitekti italian Antonio Citterio.
Çdo hyrje është e pajisur me një fushë tenisi private, pishina, palestër, zonë meditimi etj.152Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas