Aktualitet

U nxori gishtin e mesit protestuesve, qytetarët i përgjigjen njësoj (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:01 - 10/12/19 |
mapo.al

Një grup qytetarësh i janë kundërvënë gjestit të djeshëm të kryeministrit Edi Rama në sheshin “Skënderbej” përkundrejt një grupi protestuesish. Të mbledhur përpara Kryeministrisë, qytetarët kanë vendosur t’i përgjigjen Ramës në të njëjtën mënyrë, duke i nxjerrë të gjithë gishtin e mesit.


Pasditen e djeshme një grup të rinjsh protestuan në qendër të Tiranës, me pankarta dhe pemë simbolike, për keqpërdorimin e parave në një kohë kur vendi është prekur nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit, që shkaktoi vdekjen e 51 personave, plagosjen e mbi 900 të tjerëve, si dhe dëme të konsiderueshme materiale.Lexo edhe:


Një grup të rinjsh protestuan në shesh, Rama u nxjerr gishtin e mesit


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas