Aktualitet

U plagos nga shpërthimi i flakëve në pusin e naftës, ndërron jetë 51-vjeçari


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:22 - 30/05/21 |
mapo.al

Ka ndërruar jetë pas 29 ditësh 51-vjeçari Viktor Ballaj, i cili u plagos nga shpërthimi i flakëve në një pus nafte në Ballsh


Ballaj pësoi djegie të rëndë në trup prej flakëve nga shpërthimi i tubacionit të dekantimit të naftës.


51-vjeçari ishte i vetëm në momentin e ngjarjes dhe iu dogj 40% e trupit.Gjykata më 6 maj vendosi masën e sigurisë ‘detyrim paraqitje’ për shefin e sigurimit teknik, Erion Alushi.Ai u akuzua për shkeljen e rregullave të mbrojtjes në punë pasi ishte përgjegjës për sektorin e dekantimit të naftës dhe punonjësin Viktor Ballaj.1


Etiketa: , , ,

Pas