Kryesore

U prek nga koronavirusi/ Deputeti Adriatik Alimadhi del nga spitali pas 49 ditësh
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:06 - 14/05/20 |
mapo.al

Deputeti Adriatik Alimadhi ia ka dalë të fitojë betejën me koronavirusin. Pas 49 ditësh, shëndeti i tij është në gjendje të qëndrueshme dhe gati për tu rikthyer në shtëpi. Në një shkrim të gjatë në Facebook, të cilën e shoqëroi me fotografi, falenderon stafin mjekësor që i qëndroi afër dhe shpjegon me detaje momentet më të vështira.


Postimi i plotë


Te dashur miq, Sot po e le spitalin pas 49 ditesh. Dashte Zoti nuk e shoh me kurre. Momentet me te veshtira per mua ishin: Kur u mbylla diten e pare ne dhomen e spitalit. Hyrja ne pavion, infermierja, dy bidona uje gjysem litri. 97 here te perdorura gjithe naten. Aspak gjume. Mbi qindra here i shpuar nga gjílperat, sa nuk mbanin me damaret. Kur u perkeqesova ne spitalin ínfektiv bllòkimin e frymemarrjes. Nuk ngopesha edhe me 2 burime oksigjeni.Perdora oksigjenin e vellait tim Fatosit, pra 30 litra oksigjen. Nderhyrja e doktoresh Neviles me kthehu ne jete. Moment tjeter shume i veshtire kuptohet ishte kalimi per ne reanimacion. Te urgjenca e spitalit ‘Shefqet Ndroqi’ erdhi vet drejtori, z. Perlat Kapisyzi, i cili mu prezantua. 5 pese ditet me te veshtira ne reanimacion ne gjendje jo te mire shendetesore. Dita e 8 lash reanimacionin ne nje gjendje me te mire shendetesore. Pas 35 ditesh u çova ne kemb. Pas 37 ditesh lava gojen. Pas 45 ditesh lava trupin dhe fillova te ecja me ngadale dhe trupi po çlirohej nga dita ne dite. 49 dite po dale nga spitali.

Lexo edhe :  Koronavirusi/ 692 viktima dhe rreth 35 mijë të infektuar në Itali


Kafen e pare pas 50 ditesh e piva ne zyren e Profesor Perlat Kapisyzi drejtor i spitalit Shefqet Ndroqi, nje Burre Babaxhane. Falenderoj te gjithe stafin e doktoreve, reanimatore, infermiere, sanitare dhe te veçanten shefen e reanimacionit Dr. Alma Cani. Punonte ne grup me staf te konsoliduar por dhe shume njerezor. Nje falenderim dhe mirenjohje per doktoreshe Silvana Bala, per keshillat mjekesore dhe ndjekjen nga afer ndaj meje e cila me priti dhe beri daljen time sot ne spítalin Sanatorium ‘Shefqet Nqroqi’.

Respekt dhe mirenjohje per drejtorin e spitalit ‘Shefqet Ndroqi’ Prof. Dr. Perlat Kapisyzi me gjithe stafin e tij. Te perkushtuar dhe profesionalisht te afte. Çdo dite vizita dhe me kartele ne dore tek pacíenti. Kjo e bente me te besueshme marredhenien doktor-pacíent. Personalisht mendoj se eshte shume e dobishme ne ecurine e sherimit te nje te sèmuri, e cila ka ndikuar edhe te une!

MIRENJOHJE PER BLUZAT E BARDHA. Sinqerisht ju falenderoj nga zemra qe me sherbyet me perkushtim dhe me dhate JETEN TE JETOJ. ZOTI BENE ME TE MIREN. Ne vazhdim; Do zbatoj keshillat e mjekeve. Per 45 dite do te vazhdoj terapine ne kushtet e shtepise.  Disa foto te cilat tregojne se si e kam perballuar virùsin vráses, tashme te quajtur Còvid-19.


Etiketa: , ,

Pas