Aktualitet

U shkarkua nga Kuvendi dy ditë më parë, Meta njofton konferencën për shtyp


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:02 - 11/06/21 |
mapo.al

Pas dy ditësh që u shkarkua nga Kuvendi, presidenti Ilir Meta ka ndërmarrë veprimin e parë.


Sot kreu i shtetit ka njoftuar një bashkëbisedim me gazetarët në ambientet e institucionit të presidentit, ku pritet të flasë edhe për shkarkimin.


“Sot Presidenti Meta ne bashkebisedim me gazetaret ne ora 13:00, ne Institucionin e Presidentit”, ka njoftuar presidenca.Meta u shkarkua nga Kuvendi me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim, ndërsa fjalën e fundit do e thotë Gjykata Kushtetuese.1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas