Aktualitet

U shoqërua me forcë nga policia, lirohet aktori Neritan Liçaj

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:40 - 17/05/20 |
mapo.al

Lirohet aktori Neritan Liçaj. Ai u shoqërua nga policia bashkë me artistë dhe përfaqësues të opozitës pak orë më parë gjatë shembjes së teatrit Kombëtar.


Liçaj mbahej tek komisariati numër 4 dhe tashmë është liruar dhe pritet të kthehet tek protesta, duke iu bashkuar qytetarëve që janë vendosur përballë qeverisë dhe policisë në çështjen e Teatrit.


Kujtojmë se aktivistë, artistë dhe qytetarë, prej dy ditësh protestojnë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, por fadromat mëngjesin e sotëm e shembën atë.
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas