Aktualitet

U shpall “Trajneri më i mirë”, Klopp tallet me rivalin e tij
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:41 - 23/09/19 |
ro ot

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp fitoi trofeun “FIFA The Best” si “Trajneri më i mirë i vitit 2019”. Prezent në ceremoninë e zhvilluar në Milano mbrëmjen e kësaj të hëne, trajneri gjerman u ngrit në skenë për të tërhequr çmimin dhe nuk kurseu një batutë për kolegun dhe rivalin e tij, trajnerin e Tottenham, Mauricio Pochettino.“Ne fituam trofeun e Champions League, ndaj unë ndodhem këtu, ndërsa ti jo”, ishin fjalët e Klopp adresuar Pochettinos. Ishte pikërisht ndaj Tottenham të Pochettinos që Liverpool i Klopp fitoi trofeun e Champions League në finalen e edicionit të fundit.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas