fbpx

Bota

U tallën me vdekjen e Emiliano Salas, arrestohen dy tifozët e klubit anglez

               Publikuar në : 15:15 - 12/02/19 |
mapo.al

Dy tifozë të Southamptonin janë arrestuar nga policia, pasi që ishin publikuar video ku shiheshin ata të dy duke u tallur me vdekjen e futbollistit të Cardiff Cityt, Emiliano Salas, gjatë ndeshjes mes dy klubeve, të shtunën.


Pamjet e publikuara në rrjetet sociale tregojnë një person duke bërë gjeste që e simbolizojnë aeroplanin, gjatë ndeshjes së parë të Cardiff pas gjetjes së trupit të lojtarit të tyre, Salas.Futbollisti, i cili u transferua në Cardiff nga Nantes më 19 janar, nuk e pati mundësinë ta luante asnjë ndeshje me klubin e tij të ri pasi vdiq kur aeroplani i tij u rrëzua më 21 janar.


Southampoton e ka konfirmuar se dy njerëz janë intervistuar nga policia angleze dhe kanë bërë të ditur nëse dëshmohet se ata ishin tallur me vdekjen e argjentinasit, atëherë nuk do të lejohen t’i ndjekin ndeshjet në stadium.

“Sjelljet e tilla nuk kanë vend në sportin tonë dhe nuk do të tolerohen as në St Mary’s [stadiumi i Southamptonit]. Klubi do të ndërmarrë veprime të ashpra kundër të gjithëve të përfshirë dhe synojmë t’i pezullojmë tifozët e identifikuar për këtë incident”, shkruhet një njoftim nga Southamptoni.


Etiketa: , , ,

Pas