Aktualitet

U vaksinua kundër Covid – Vajza e Bill Gates ironizon teoritë konspirative


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:57 - 16/02/21 |
mapo.al

Vajza e themeluesit të Microsoft, Bill Gates, mori dozën e saj të parë të vaksinës anti-Covid.


Jennifer K.Gates nuk ngurroi të risillte në vëmendje zërat konspirativë rreth vaksinës.


“Fatkeqësisht vaksina nuk e implantoi babanë tim gjenial në trurin tim”, – u  shpreh e bija e Bill Gates me ironi.Ajo i referohej konkretisht pretendimeve se Covid-19 është një formë për të mbuluar planin që konsiston në implementimin e një mikroçipi në tru, në sajë të së cilit Gates mund të gjurmojë lëvizjet e njerëzve.Përmbi postimit të saj në “Instagram” – ku shihet me maskë mbrojtëse dhe me një ngjitëse në dorë ku shkruhet “Unë kam vaksinën time Covid-19” – Jennifer shkruan se sa më shumë njerëz të imunizohen, aq më të sigurta janë komunitetet.

Lexo edhe :  Pandemia/ Shqiptarët shpenzuan mbi 90 milionë euro në shërbimin mjekësor privat


Ajo gjithashtu falenderon të gjithë ata që bënë të mundur vaksinën si armë kundër pandemisë Covid-19.

Postimi i Jennifer Gates në “Instagram”:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Gates (@jenniferkgates)

 

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas