Aktualitet

U vra gabimisht nga policia greke – Familjarët e shqiptarit dëmshpërblehen me 410 mijë € pas 10 vitesh
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:40 - 23/11/20 |
mapo.al

Dëmshpërblim prej 410 mijë eurosh ka marrë familja e Nikolla Todit, shqiptarit hidraulik që 10 vite më parë gjeti vdekjen nga plumbat e Policisë greke gabimisht në ”Masakrën e Vironas”.Gjatë një operacioni të Policisë greke 16 shkurt të 2010, Todi u gjend gabimisht mes një përplasjeje të armatosur për arratisjen e një shqiptari nga burgu i Larisës.


Ai mori 9 plumba atë ditë, 4 prej të cilëve nga Policia greke. Todi la pas gruan dhe fëmijën 2-vjeç të cilët sot përfitojnë 410 mijë euro.
1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas