Aktualitet

U vra në atentatin ndaj prokurorit, familja e Andi Malokut kërkon dëmshpërblim


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:00 - 05/05/21 |
mapo.al

Familja e Andi Malokut, i mbetur i vrarë në atentatin e 1 nëntorit 2019, në makinën e prokurorit Arjan Ndoj, ka kërkuar më Gjykatë dëmshpërblim pasuror ndaj dy të pandehurve, Redjan Rraja dhe Ariol Halilaj.


Ndërkohë seanca e sotme në Gjykatën e Posaçme dështoi sërish, për mungesë të avokatëve.


I thirrur në këtë seanca ishte dhe prokurori Arjan Ndoj, por edhe ai nuk u paraqit.

Procesi për atentatin e bujshëm ndaj prokurorit dhe dy personave të tjerë, që ndodheshin në automjet me të, pritet të gjykohet në themel, por dy seancat e para kanë dështuar.104Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas