Aktualitet

U vra në krye të detyrës, efektivi Saimir Hoxha vëllai i gjyqtares së Pukës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:39 - 28/09/21 |
mapo.al

Oficeri i Krimeve Saimir Hoxha, i cili u vra sot në krye të detyrës në Lezhë pas kontrolleve për kanabis, është vëllai i gjyqtares së Pukës Flutura Hoxha.


Saimir Hoxha së bashku me kolegët e tij kishin mbërritur në Lezhë, në kuadër të kontrolleve për parandalimin e kultivimit të lëndëve narkotike.


Teksa ka ndaluar mjetin ku udhëtonte i riu Aldi Rama, ku i fundit e ka qëlluar Hoxhën me një plumb në zemër, duke i shkaktuar vdekjen.Rama u shpall fillimisht në kërkim nga policia, ndërsa në momentin që u gjet dhe po arrestohej, tentoi vetëvrasjen me armë zjarri.
Ai mori plagë në trup ndërsa aktualisht ndodhet në spitalin e Traumës duke marrë ndihmë mjekësore.LEXO EDHE:

Në gjendje kritike, momenti kur Aldi Rama që vrau policin mbërrin në spital

3


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas