Aktualitet

U vra në Lezhë, miqtë mesazhe prekëse për rapsodin Kol Murrani: Dhimbje e madhe

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:40 - 27/04/20 |
mapo.al

Rapsodi i njohur Kol Murrani është një nga dy viktimat e atentatit të sotëm në Lezhë. Trupi i tij dhe i shtetasit Preng Simoni u gjetën të pajetë, në një kodër në afërsi të fshatit Lalm i Vjetër. Ngjarja vazhdon të jetë mister, por në Facebook-un e Murranit kanë nisur mesazhet e miqve të tij.


Dhimbje e madhe, helm e lot…….Nuk e besoj dot largimin tuaj miku im Kol…!Vdekja e mikut tim Kol Murrani na pikëlloj me ndarjen e tij nga jeta parakohshme!Ngushëllime familjes dhe qoftë i xhenetit!I paharruar do të mbetesh gjithmon miku im artist i folklorit rapsod i talentuar dhe i paharruar Kol Murrani!“, shkruan në një prej tyre.


Image


Image


LEXO EDHE:

Detajet/ Kush janë dy personat që u vranë në Lezhë (Emrat)


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas