Aktualitet

Udhëheqin Bundesligën – Bayern dhe Dormund fitojnë sërish në transfertë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:47 - 31/10/20 |
mapo.al

Bayern Munchen dhe Borusia Dortmund kanë marrë nga një fitore të lehtë jashtë fushe në javën e 6 të Bundesligës.


Dortmund fitoi 0-2 në shtëpinë e vendasve të Bielefeld, me dy gola të shënuar në pjesën e dytë nga mbrojtësi Hummels.


 Bayern Munchen mundi me rezultatin 1-2 rivalët e Koln, në një ndeshje ku bavarezët luajtën pa lojtarin e tyre kryesor në sulm, Robert Lewandowski.Tashmë pas 6 javësh kampionat, Bayern dhe Dortmund ndodhen në krye të klasifikimit me nga 15 pikë të grumbulluara.1


Etiketa: , , , ,

Pas