Aktualitet

UEFA vendos: Ja kur do të rinisin kampionatet

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:59 - 01/04/20 |
mapo.al

UEFA ka zhvilluar sot një video konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 shteteve anëtare ku është analizuar situata kaotike e krijuar nga Covid 19, e cila ka prekur edhe futbollin duke e paralizuar thuajse në gjithë botën, dhe  duke ngritur shumë pikëpyetje për sa i përket fateve të sezonit.


Pas konsulencës me 55 sekretarët e përgjithshëm janë marrë disa vendimet që vijojnë si më poshtë:


1- Anulohen gjitha miqësoret e planifikuar në fillim të qershorit.
2- Në prill dhe maj nuk ka futboll.
3- Parashikohen që kampionatet të nisin në qershor.
4- Prioritet do të jetë vijimi i kampionateve përtej muajve të verës.
Etiketa: , ,

Pas