Aktualitet

Ulen shifrat, 100 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:36 - 01/05/21 |
mapo.al

Ulen shifrat e rasteve me covid-19 ne vendin tonë. Ne 24 orët e fundit u regjistruan 100 raste të reja dhe 2 humbje


Harta e të prekurve – 24 raste në Tiranë, 10 raste në Korçë, 8 raste në Fier, 7 raste në Shkodër, Durrës,  6 raste në Devoll, Lezhë, 5 raste në Sarandë, 4 raste në Elbasan, Pogradec, 2 raste në Gjirokastër, Skrapar, 1 rast në Krujë, Kurbin, Kukës, Vlorë, Mirditë, Tropojë, Berat, Mallakastër, Permet, Ura Vajgurore, Dibër, Gramsh, Kuçovë, Libohovë, Patos.


 Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 116 pacientë, 11 në terapi intensive, nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor 2 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID19: 1 qytetar nga Tirana, 1 qytetar nga Durrësi, të moshave 70-83 vjeç.1Pas