Aktualitet

Ulet numri i viktimave dhe rasteve të reja nga koronavirusi në Itali
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:03 - 22/01/21 |
mapo.al

Italia raportoi 13 mijë e 633 raste të reja me koronavirus nga 264 mijë testime të kryera në 24 orët fundit.Me shifrat e orëve të fundit, në vendin fqinjë, që nga nisja e pandemisë, janë infektuar me virusin Sars Cov-2 më shumë se 2.4 milionë persona.


Në buletinin e Ministrisë së Shëndetësisë nënvizohet se 472 persona të tjerë kanë humbur jetën, për një total prej 86 mijë viktimash.
Lajmi i mirë është se raporti testime, raste pozitive është ulur në shifrat 5.1%.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas