Kronika

Ulet numri i viktimave nga virusi, kjo është situata e fundit në spitale
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:38 - 07/08/20 |
mapo.al

Vetëm një qytetar ka ndërruar sot jetë në një nga spitalet COVID të Tiranës, nga 6 që ishin një ditë më parë. Numri i të vdekurve nga koronavirusi shkon në 189.


Në dy spitalet COVID po trajtohen 122 pacientë, 20 janë në terapi intensive dhe 3 të intubuar.


Ministria e Shëndetësisë deklaroi se një punë e madhe po bëhet në dy spitalet, Covid 1 dhe Covid 2, ku përveç pacientëve të konfirmuar pozitivë me COVID-19, po vijojnë të marrin trajtim edhe pacientë të dyshuar, të cilët po trajtohen sipas protokolleve përkatëse.


135 raste u konfirmuan sot me koronavirus në vendin tonë (127 ishin një ditë më parë).


LEXO EDHE: 

135 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, një i vdekur sot


Etiketa: , ,

Pas